יש לכם עדיין שאלות? אולי תוכלו להיעזר בזה:

מדוע השינה חשובה כל כך עבור התינוקות?
בזמן השינה העמוקה מופרש הורמון הגדילה. שינה איכותית ורציפה חשובה להתפתחות התקינה של ילדינו, וגם עבורנו המבוגרים. השינה מרעננת מערכות גופניות, מגבשת את הזיכרון והלמידה ומסייעת בחיזוק המערכת החיסונית. במידה ואיננו מספקים לגופינו צורך זה אנו חשופים יותר לפגיעה בריכוז ובזיכרון, שינויים במצבי רוח, התקפי חרדה, עצבנות, אקטיביות יתר ואף פגיעה בבריאות. ילד שאינו ישן טוב, עלול להיות חסר שקט, חסר סבלנות, עצבני ואף חולה יותר.

מהי בעיית שינה והאם ניתן לפתור אותה?
כל הורה יגדיר אחרת בעיית שינה, בהתאם לכמה זה מפריע לו. אני חושבת שתינוק שנרדם עם עזרה מסוימת, יש לו בעיית שינה, וכרגע לא חשוב כמה פעמים מתעורר בלילה, מכיוון שברגע שתינוק לא נרדם באופן עצמאי, גם אם ישן כל הלילה, זה זמני (מתפתחת עמידות). ועל מנת לדאוג שזה יהיה מצב קבוע, עלינו ללמד אותו הירדמות עצמאית.
90% מבעיות השינה הן התנהגותיות, ניתן לשנות את הרגלי השינה של התינוק ולהקנות לו הרגלי שינה נכונים.

תוך כמה זמן אוכל לראות שינוי בבית?
כל ילד מגיב אחרת לשינויים בכלל ולשינוי הרגלי שינה בפרט. התחלת תהליך ייעוץ, עוזרת לכל המשפחה להיכנס למסלול ידוע וברור בעל סדר יום ולילה מובנים. כבר בימים הראשונים לתהליך ניתן לראות שינוי חיובי בהרגלי השינה של הילד. תהליך הרגלי השינה הוא הדרגתי ובכל שלב נראה את ההתקדמות המתאימה לאותו שלב עד שנסיים את השלב האחרון ונגיע לתוצאות להן ציפינו – לילות שלווים ורצופים.

האם ניתן לקיים את התהליך רק עם בן זוג אחד?
במידה ויש שני בני זוג בבית, רצוי מאוד שיהיה שיתוף פעולה של שניהם. התהליך דורש מההורים אחריות, מחויבות עקביות ונחישות. דרישות אלה, לא פשוטות, אך חיוניות להצלחת התהליך ותמיד טוב שיהיה מישהו נוסף להתחלק איתו בהרדמות וביקיצות בלילה. בנוסף, יש לשתף את שני בני הזוג בהרדמות, על מנת למנוע תלות של הילד בהורה אחד.

האם נותנים לתינוק לבכות במשך התהליך?
בכי – זה שפה, דרך התקשרות של התינוק עד שהוא מתחיל לדבר. תינוק בוכה – מנסה לומר לנו משהו, ולכן, אני מאמינה, שגם כאשר אנחנו באים ללמד את ילדינו הרגלי שינה נכונים, עלינו לעשות זאת תוך היענות תמידית ומיידית לבכיו. תהליך הרגלי שינה נכונים לפי שיטת "לילה טוב" הוא תהליך הדרגתי. אנחנו מנטרלים גורמי תלות חיצוניים בהדרגה ובהתאם לילד. במשך כל הזמן ולאורך כל השלבים, ברגע שהתינוק בוכה, אנחנו ניגשים אליו ומרגיעים אותו. חשוב להבדיל בין היענות לבכי של התינוק לבין היענות לדרישות התינוק. גם אם אנחנו מרגיעים אותו ומחבקים אותו, זה עדיין לא אומר שעלינו לוותר לו. כאשר נדאג להעביר לילד מסר ברור וקבוע, הבכי יפחת, נלמד אותו להיות בטוח בעצמו ולהגיע להירדמות עצמאית.

האם השיטה מתאימה לכולם?
אני מאמינה שכל ילד נולד עם אופי אחר ודפוסי התנהגות אחרים, ביניהם גם דפוסי שינה שונים, שגם הם ישתנו רבות במשך חייו. לכן, כאשר אני בונה תוכנית עבודה לתהליך, אני בונה אותה לכל ילד באופן אישי, על פי דיווח ההורים בפגישת האבחון ואנחנו מתקדמים שלבים במשך התהליך בהתאם לקצב האישי של הילד. הרבה מהצלחת התהליך תלויה במסר שאנחנו מעבירים לילד ובעקביות של ההורים.

האם את לא צריכה לראות את הילד ואת ההשכבה?
קודם כל תמיד כיף לי לראות את הילדים, ואני רואה אותם המון, דרך העיניים שלכם, דרך הדיווחים שלכם והרבה פעמים אתם גם שולחים לי תמונות. אבל חשוב לזכור שהאחריות לתהליך היא אצלכם, ההורים. הנוכחות שלי בהשכבות תפגע בטבעיות של ההשכבה, התינוק יחוש שיש מישהו שצופה וההרדמה לא תתן תמונה אמיתית של הרדמה רגילה כלל. לכן אני לא מגיעה לראות השכבה, אבל אני מאוד נוכחת בכל השכבה (אתם תראו). בנוסף, אני רוצה שיהיה לכם את החופש לפעול בזמן אמת, לפי מה שאתם מרגישים ולפי מה שלמדתם ולתת את המגע שהכי מתאים לכם ולילדכם ולאו דווקא איך שאני הייתי עושה את זה.
*דוא"ל: נא למלא כתובת דוא"לכתובת הדוא"ל אינה תקינה
שם: